Sandomierz i okolice
1/5

Sandomierz i okolice


Ilość dni: 3

Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do BARANOWA SANDOMIERSKIEGO, gdzie na prawym brzegu Wisły lśni najcenniejsza i najpiękniejsza rezydencja magnacka – Zamek w Baranowie Sandomierskim. Ten imponujący obiekt architektury renesansowej jest jednym z najlepiej zachowanych w Europie. Zamek został wzniesiony w XVI wieku w miejscu średniowiecznego, obronnego dworu rycerskiego, zwany jest Małym Wawelem. Następnie wizyta w Zespole Pocysterskim w KOPRZYWNICY; opactwo funkcjonowało w latach 1183-1819, była to bezpośrednia filia francuskiego Morimond. Było to najbardziej wysunięte na wschód opactwo cysterskie w Europie. Kolejny punkt programu to ruiny Zamku Krzyżtopór w UJEŹDZIE – zamek budowany był w latach 1627-1644 przez Krzysztofa Ossolińskiego; w dawnej klasyfikacji zabytków był zaliczony do klasy zerowej, zachowało się prawie 90% murów i 10% sklepień założenia architektonicznego, zobaczyć można fortyfikacje – bastiony, fosę, ślady umocnień i mostów; w planie jest odbudowa zamku, jednak główną przeszkodą są szacowane koszty. Zakwaterowanie w obiekcie w Sandomierzu lub okolicach, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie SANDOMIERZA, m.in.: Brama Opatowska z XIV wieku – gotycka brama wjazdowa, Podziemna Trasa Turystyczna – system dawnych XIV i XV-wiecznych piwnic, w których kupcy sandomierscy składowali swoje towary handlowe; utworzona została przez połączenie dawnych piwnic i podziemnych składów (w części z nich udało się zachować pierwotne wątki obmurowań); najgłębsze wyrobiska sięgają 12 m pod płytę Rynku, a długość chodników wynosi 470 m, Bazylika Katedralna z XIV wieku, Dziedziniec Zamkowy, wąwozy lessowe Sandomierza, Kościół św. Józefa, Kościół św. Jakuba, Zbrojownia Rycerska – jedno z najbardziej niesamowitych miejsc Sandomierza; tuż przy rynku swoją siedzibę ma Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej; w zbrojowni w Sandomierzu można zobaczyć, a co najważniejsze i najciekawsze przymierzyć zbroje rycerskie, własnoręcznie wziąć miecz, kuszę, halabardę; dziewczyny mogą na chwilę poczuć się jak renesansowe czy barokowe księżniczki, Ucho Igielne – jedyna zachowana furta w systemie murów obronnych, rejs statkiem po Wiśle; ponadto podczas zwiedzania w programie: Dom Długosza, Collegium Gostomianum, Rynek, Zamek, Ratusz, zabytkowe kamienice, Synagoga. Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do KAZIMIERZA DOLNEGO – fantastycznego miasta położonego na prawym brzegu Wisły. Niewiele jest miast w Polsce o tak specyficznym klimacie, urokliwych zakątkach i pięknej starówce pamiętającej odległe czasy. Dzięki temu Kazimierz Dolny stał się nadwiślańskim kurortem chętnie odwiedzanym przez turystów i artystów. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in. Góra Trzech Krzyży – trzy nawiązujące do Golgoty krzyże postawiono w 1708 roku; miały one upamiętniać liczne ofiary zarazy morowej, która miała miejsce na tych terenach, kościół farny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, Mały Rynek z Synagogą, starymi Jatkami oraz kościół i klasztor oo. Franciszkanów. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

DODATKOWO

Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki wybierając elementy z programów Lublin i okolice lub Góry Świętokrzyskie.

Kalkulacja łączonego programu przygotowywana jest na życzenie grupy.

Ważne! Kalkulacja przygotowywana na zapytanie grupy.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem, 
  • opłaty drogowe i parkingowe, 
  • 2 noclegi, 
  • 2 śniadania, 2 obiadokolacje, 
  • opiekę pilota, 
  • ubezpieczenie NNW,
  • VAT.

 

Dodatkowe informacje:

  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo,
  • grupy szkole powinny posiadać aktualne legitymacje,
  • kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

strona z katalogu


Formularz zapytania o wycieczkę / zieloną szkołę


15806