- Strona Główna
- Wycieczka BEŁCHATÓW - ŁÓDŹ - KŁODAWA - UNIEJÓW - SIERADZ
Wycieczka BEŁCHATÓW - ŁÓDŹ - KŁODAWA - UNIEJÓW - SIERADZ
1 DZIEŃ
Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do BEŁCHATOWA, zwiedzanie ekspozycji PGE Giganty Mocy. Jest to centrum edukacji nieformalnej, które w sposób interaktywny prezentuje proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, wydobywanego i przetwarzanego przez beł- chatowskie giganty mocy, tj. kopalnię węgla brunatnego i elektrownię konwencjonalną. Ideą ekspozycji jest ukazanie poprzez zabawę naukowego, przyrodniczego i technicznego aspektu powstawania i wydobywania węgla brunatnego oraz przetwarzania go w energię elektryczną. Odwiedzający ekspozycję prze- prowadzają doświadczenia z zakresu fizyki i zjawisk elektryczności. Spacerują po dnie morza i odwiedzają lastropikalny, dowiadując się przy tym o poszczególnych fazach formowania się złóż węgla brunatnego. Odwiedzający eksperymentują w generatorze odpowiedzialnym za wytwarzanie prądu, sterują procesem wytwarzania energii oraz podziwiają szczątki mamuta, żyjącego niegdyś na obszarze dzisiejszej odkrywki węgla brunatnego w Bełchatowie. Mogą również wziąć udział w różnorodnych warsztatach edukacyjnych, stanowiących doskonałe uzupełnienie wiedzy zdobywanej w szkole. Kolejny punkt programu to zwiedzanie ŁODZI, która swój specyficzny charakter zawdzięcza wielokulturowym korzeniom — historię miasta tworzyli m.in. Polacy, Żydzi, Niemcy i Rosjanie. W programie m.in.: Muzeum Miasta Łodzi, które mieści się w największym w Polsce pałacu fabrykanckim rodziny Poznańskich, ulica Piotrko— nwajsdłkużasz y deptak w Polsce, Skansen Miejskiej Architektury Drewnianej, Muzeum Kinematografii, poświęcone polskiej sztuce fotografii, mediów i polskim superprodukcjom. Przejazd do Burzenina, zakwaterowanie w Ośrodku Wypoczynkowym Sportowa Osada, obiadokolacja, nocleg. 2 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Kopalni Soli w KŁODAWIE, zwiedzanie z przewodnikiem Podziemnej Trasy Turystycznej. Program zwiedzania obejmuje prelekcję na temat historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi (zjazd windą z prędkością 6 m/s pozostawia niezapomniane wrażenia), przejście wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi — opiekunki górników solnych. Obejrzenie wyeksploatowanych komór solnych. Możliwość zobaczenia maszyn używanych w podziemnym górnictwie solnym i innych osobliwości górnictwa solnego. Następnie przejazd do UNIEJOWA, zwiedzanie z prze- wodnikiem baszty Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich. Następnie pobyt na terenie kompleksu Termy Uniejów. Obiekt dzieli się na strefy zewnętrzną i wewnętrzną. W tej pierwszej znajdują się basen rekreacyjny, pływacki, termalny i dziecięcy, brodzik, bufet wodz nzaytok ą otoczony rwącą rzeką, taras wypoczynkowy, wyspa jacuzzi i dwie zjeżdżalnie. We wnętrzu kompleksu mieszczą się basen leczniczy z leżakami i hydro- masażami, basen rekreacyjno-dziecięcy ze statkiem pirackim i tężnia solankowa oraz restauracja na 100 miejsc. Ponadto goście mogą skorzystać również ze strefy saun. Powrótdo ośrodka, obiadokolacja, nocleg.
3 DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do SIERADZA, zwiedzanie Muzeum Okręgowego, archeologiczna lekcja muzealna pt. Dzieje ziem polskich ze szczególnym uwzględnieniem średniowiecza, Polska Piastów i Jagiellonów. Następnie zwiedzanie Sieradzkiego Parku Etnograficznego. Pierwszym obiektem, jaki zrekonstruowano na terenie SPE był Dom Tkacza pochodzący ze Zgierza. Następnie, naterenie parku etnograficznego zrekonstruowano zagrodę Szczepana Muchy — rzeźbiarza ze wsi Szale. Zagroda ta pochodząca z przełomu lat 50 i 60-tych XX wieku znalazła swe miejsce w parku, ze względu na swe walory artystyczne. We wnętrzu domu, pracowni oraz ogrodzie znajduje się bogata kolekcja prac artysty z lat 1972-83. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.
DODATKOWO
stnieje możliwość przedłużenia wycieczki o 1 lub więcej dni /program aktywny na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Sportowa Osada w Burzeninie. Na terenie obiektu istnieje możliwość skorzystania z następujących atrakcji: park linowy, ścianka wspinaczkowa, wojskowy tor przeszkód, paintball, strzelnic apneumatyczna,tor łuczniczy, quady,sala gier, sala gimnastyczna, boiska sportowe, basen kryty oraz basen letni. Możliwość organizacji dyskoteki lub ogniska z pieczeniem kiełbasek. Ośrodek proponuje również zajęcia integracyjne pod opieką animatora oraz prelekcje przyrodnicze. Możliwość organizacji raftingu po Warcie oraz wycieczki rowerowej.
CENA
Cena wycieczki kalkulowana jest na zapytanie grupy.
Standardowo cena zawiera świadczenia wymienione obok.
CENA ZAWIERA
przejazd autokarem, opłaty drogowe iparkingowe, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW, składkę na TFG i TFP, VAT.
DODATKOWE INFORMACJE
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo, grupy szkolne powinny posiadać aktualne legitymacje, kolejność zwiedzanych może ulec zmianie.