Wycieczka ŁEBA I OKOLICE

1 DZIEŃ

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do ŁEBY, nadmorskiego kurortu położonego na Wybrzeżu Słowińskim. Łebę wyróżnia specyficzny klimat oraz szerokie piaszczyste plaże z bezustannie usypywanymi wydmami. Wizyta w Łeba Park, Parku Dinozaurów, gdzie na 20 ha spotkać można trójwymiarowe gady naturalnej wielkości. Pełna przygód i atrakcji trasa, niezapomniane widoki i przeżycia, które na zawsze pozostaną w pamięci małego człowieka. Fantastyczna przygoda edukacyjna dla małych i doskonała zabawa dla dużych miłośników największych gadów w historii. Na terenie parku: Zamek Strachu, Park Dinozaurów, Pojazdy Flinstonów, tratwy wodne, Małpi Gaj, Wioska Indiańska, zjeżdżalnia pontonowa, Mini ZOO, plac zabaw, strzelanie złuku, strzelanie z wiatrówki, dmuchańce, pole do mini-golfa (największe w Polsce pole z 18 dołkami). Następnie Największy Naturalny Labirynt w Polsce oraz Magiczny Ogród Gier. Odważ się odnależć serce labiryntu. Jest to główna atrakcja parku przez- naczona tylko dla odważnych osób posiadających dobrą orientację w terenie. Na powierzchni 5.000 m* znajduje się największyw Polsce naturalny labirynt z platformami widokowymi i 5 bazami do zdobycia po drodze do wyjścia. Nową atrakcją parku jest Magiczny Ogród Drewnianych Gier Wielkoformatowych, a w nim kilkadziesiąt gier zręcznościowych, logicznych i łamigłówek. Wszystkie w formacie XXL. Wspaniała zabawa i edukacja dla każdego w wieku od jednego do stu jeden lat. Zakwaterowanie w obiekcie w Łebie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ

Śniadanie. Całodniowa wycieczka na trasie Ustka — Słupsk — Park Wodny Redzikowo. USTKA położona jest na Wybrzeżu Słowińskim, uujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego. Jest miastem portowym oraz uzdrowiskiem. Spacer deptakiem wzdłuż morza, Park Zdrojowy, zwiedzanie Latarni Morskiej wzniesionej w 1892 roku, pomnik syrenki zwanej „Bryzgą Rosową”, ustawiony w 2010 roku u nasady wschodniego falochronu. Następnie rejs statkiem po morzu. Przejazd do SŁUPSKA, który posiada ciekawą ofertę turystyczną prezentującą bogatą historię miasta i regionu, ukazującą również wiele atrakcji turystycznych i kulturalnych Pomorza. Do najbardziej rozpoznawalnych zabytków należy Ratusz, z wieży którego podziwiać można wspaniałą panoramę miasta oraz Zamek Książąt Pomorskich, gdzie znajduje się Muzeum Pomorza Środkowego. Podczas pobytu spacer po mieście oraz dla grup szkolnych lekcja muzealna na Zamku wg wybranego tematu. Ostatni punkt programu to 2h pobyt w Parku Wodnym Redzikowo nieopodal Słupska; na ternie obiektu znajduje się basen sportowy o dł. 25m, basen rekreacyjny o głębokości od 0,80 do 1,2 m, basen zewnętrzny o głębokości 1,35 m, rwąca rzeka, wiry, fale wodne, gejzery, wodny plac zabaw, jacuzzi i zjeżdżalnia rurowa o dł. 70m. Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do SŁOWIŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO, który jest jednym z 23 parków narodowych w Polsce i jednym z 2 parków nadmorskich. Został on utworzony dla zachowania w niezmienionym pięknie systemu jezior przymorskich, bagien, torfowisk, łąk, nadmorskich borów i lasów, a przede wszystkim wydmowego pasa mierzei zunikatoww Eyurmopiie wydmami ruchomymi. O randze i wartości przyrodniczej SPN świadczy fakt umieszczenia go w międzynarodowej sieci obszarów chronionych. W programie wycieczki zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego w Smołdzinie, prezentującego przyrodę najważniejszych ekosystemów parku, Latarni Morskiej w Czołpinie, spacer po ruchomych wydmach oraz zajęcia z pracownikami parku „Przyrodnicza układanka — LAS” - plansza z ekosystemem leśnym, leśna łamigłówka, leśna skocznia, obserwator przyrody. Powrót na miejsce zbiórkiw godzinach wieczornych.

DODATKOWO

Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o 1 dzień / zwiedzanie PÓŁWYSPU HELSKIEGO. W programie zwiedzanie Latarni Morskiej na Helu, Cypel Helski — unikat w skali Europy, Fokarium— pokaz karmienia fok.

CENA

Cena wycieczki kalkulowana jest na zapytanie grupy.

Standardowo cena zawiera świadczenia wymienione obok.

CENA ZAWIERA

przejazd autokarem, opłaty drogowe iparkingowe, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW, składkę na TFG i TFP, VAT.

DODATKOWE INFORMACJE

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo, grupy szkolne powinny posiadać aktualne legitymacje, kolejność zwiedzanych może ulec zmianie.