Wycieczka TARNOWSKIE GÓRY - CHORZÓW - PSZCZYNA - DREAM PARK

1 DZIEŃ

1DZIEŃ Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do TARNOWSKICH GÓR. Pierwszy punkt programu to zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra. Jest to jedyna w Polsce podziemna trasa turystyczna udostęp- niająca zwiedzanie podziemi po dawnych kopalniach kruszców srebronośnych. Fragment labiryntu wykopalisk górniczych można zwiedzać od 5 września 1976 roku. Na głębokości 40 m znajduje się trasa turystyczna o długości 1.740 m. Część szlaku (270-metrowy odcinek) pokonuje się łodziami. Przed zjazdem w podziemia zobaczyć można oryginalną wystawę minerałów, narzędzi i urządzeń górniczych, a po wyjeździe Skansen Maszyn Parowych. Następnie zwiedzanie Sztolni Czarnego Pstrąga, która jest 600-metrowym fragmentem najdłuższej sztolni odwadniającej „Fryderyk”. Można ją zwiedzać od 1957 roku dzięki staraniom Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Trasa turystyczna znajduje się pomiędzy szybami „Ewa” i „Sylwester”. Podczas wycieczki, która odbywa się łodziami, podziwiać można uroki podziemnego świata m.in. stalaktyty i oryginalne partie chodnika sztolniowego wykutego w skale dolomitowej. Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga zostały 14 kwietnia 2004 wpisane na ogólnopolską Listę Pomników Historii. Ostatni punkt programu tego dnia to zwiedzanie Kompleksu Zamkowego wTarnowicach Starych, dzielnicy Tarnowskich Gór. Jest zabytkiem o niezwykłych walorach histo- rycznych i architektonicznych. Będąc jednym z najstarszych obiektów na terenie Górnego Śląska wskazuje na jego bogatą historię, a jednocześnie stanowi unikatowy przykład budownictwa renesansowego na tym obszarze. Dziś w Zamku, udostępnionym do zwiedzania, można podziwiać olśniewający dziedziniec, otoczony arkadowymi krużgankami, będącymi perłą architektury renesansowej na Górnym Śląsku, a także szereg pięknie umeblowanych sal, oddających ducha epoki dzięki odpowiedniemu wystrojowi i dekoracji wnętrz. Zakwaterowanie w obiekcie w okolicach Chorzowa, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Zostały w nim zgromadzone eksponaty, zbierane przez wiele lat, wszystko co służyło wykonaniu chleba. Są to m.in. tematyczne pocztówki, maszyny i urządzenia, narzędzia, elementy wyposażenia wnętrz, dokumenty z XIX i XX wieku oraz archiwalne dokumenty z XVI iXVII wieku. Zwiedzający mogą na miejscu własno- ręcznie uformować pieczywo i je upiec. Przejazd do CHORZOWA. Zwiedzanie Planetarium Śląskiego, największego i najstarszego polskiego planetarium, które powstało w 1955 roku dla uczczenia pamięci wielkiego astronoma — Mikołaja Kopernika. Zostało wyposażone w aparaturę projekcyjną, umieszczoną pod 23-metrową kopułą stanowiącą ekran sztucznego nieba. Pod niebem planetarium, wiernie naśladującym rzeczywisty firmament, odbywają się prelekcje astronomiczne, lekcje astronomii i geografii, a także inne zajęcia oraz różne spektakle. W pogodne dni zwiedzający mogą obserwować Słońce, a po zapadnięciu zmierzchu ciekawe obiekty nocnego nieba. Następnie pobytw Śląskim Wesołym Miasteczku, najstarszym polskim parku rozrywki. Na naj- młodszych czekają kolorowe, radosne karuzele, ogromne dmuchane zamki, niesamowite podróże samochodami i statkami. Rodzinne wycieczki umilą karuzele familijne, legendarne Samoloty Duże, a także szalone elektryczne skutery lub wreszcie największa karuzela w kraju — Gwiazda Duża. Miłośnicy naprawdę mocnych wrażeń natychmiast zasiądą w wagonie jedynego w kraju roller coastera z podwójną pętlą czy całkowicie szalonej karuzeli Flic Flac. Pędzący z szaloną prędkością Enterprise wywoła szybsze bicie serca u najdzielniejszego śmiałka. Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do PSZCZYNY, zwiedzanie Zamku, dawnej rezydencji magnackiej. Wraz z zabytkowym parkiem krajobrazowym w stylu angielskim o powierzchni 156 ha tworzy zespół pałacowo-parkowy. W 1946 roku został zamieniony na muzeum, obecnie działające pod nazwą Muzeum Zamkowe w Pszczynie. W przeciwieństwie do wielu innych zamków i pałaców na Śląsku, zniszczonych na skutek działań Il wojny światowej i bezpośrednio po niej, wZamkuwPzsachzowcałoz syię onryiginealn e wyposażenie i meble, które sprawiają, że jest on obecnie jednym z najcenniejszych zabytków architektury rezydencjonalnej w Polsce. Przejazd do DREAM PARK OCHABY - parku rozrywki i edukacji gwarantującego doskonałą zabawę. Dream Park to pierwszy tego typu park rozrywki w Polsce, który łączy w sobie dwa parki w jednym miejscu — Park Miniatur oraz Park Dinozaurów. Jedną z najciekawszych atrakcji jest z pewnością pierwsze w Europie Oceanarium Prehistoryczne, umożliwiające poznanie pradawnego świata podwodnych stworzeń. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

DODATKOWO

Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o 1 dzień | KOPALNIA GUIDOW ZABRZU. Po otwarciu poziomu 320 kopalnia składa się z dwóch poziomów o odmiennym charakterze ekspozycji. Na poziomie 170 metrów jest przedstawiona m.in. historia śląskiego górnictwa i metody wydobycia węgla z przełomu XIX i XX wieku. Na poziomie tym funkcjonuje też kaplica. W klimat epoki i charakterystykę pracy górników wprowadzają efekty audiowizualne. Poziom 320 metrów ma charakter współczegsónrneicgtwoa.

CENA

Cena wycieczki kalkulowana jest na zapytanie grupy.

Standardowo cena zawiera świadczenia wymienione obok.

CENA ZAWIERA

przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW, składkę na TFG i TFP, VAT.

DODATKOWE INFORMACJE

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo, grupy szkolne powinny posiadać aktualne legitymacje, kolejność zwiedzanych może ulec zmianie.