Wycieczka WADOWICE - INWAŁD - BIELSKO-BIAŁA - MAŁA PĘTLA BESKIDZKA

1 DZIEŃ

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do WADOWIC, zwiedzanie miasta, m.in.: Bazylika Ofiarowania Najświętszej Marii Panny z cudownym obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, gdzie Karol Wojtyła 20 czerwca 1920 roku przyjmował chrzest, a później I Komunię Świętą; od 2006 roku przed bazyliką stoi pomnik św. Jana Pawła II, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego — w związku z ogromnym zaintere- sowaniem osobą papieża przez pielgrzymów i turystów z całego Świata, powstało Muzeum prezentujące przedmioty związane z Karolem Wojtyłą; muzeum mieści się przy bazylice, w kamienicy, w której niegdyś mieszkał św. Jan Paweł II ze swoją rodziną; obecnie cała kamienica została wspaniale odremontowana i zmoder- nizowana, a serce muzeum stanowi właśnie 3-pokojowe mieszkanie Wojtyłów, Kościół św. Piotra Apostoła w Wadowicach, który powstał jako wotum wdzięczności Bogu za wybór Karola Wojtyły na Ojca Świętego oraz ocalenie go z zamachu na pl. św. Piotra 13 maja 1981 roku. Następnie przejazd na teren INWAŁD PARK, gdzie znajdują się nastę- pujące parki tematyczne: Park Miniatur Świat Marzeń - to niezwykłe miejsce, gdzie zobaczyć można najbardziej znane budowle z całego świata w miniaturze; Dinolandia — Park Dinozaurów i Rozrywki, tu można cofnąć się w czasie i odbyć niezwykłą podróż do ery mezozoicznej; Warownia Inwałd — na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, powstał gród średniowieczny zajmujący teren 2.500 m? - kamienista droga prowadzi na dziedziniec średniowiecznej warowni, która kryje w sobie niezwykłe miejsca — średnio- wieczną osadę, zbrojownię, salę tortur czy Park Ruchomych Smoków; Mini ZOO Kucyk oraz Ogród Jana Pawła Il - 3-hektarowe dzieło przedstawiające postać św. Jana Pawła II, Bazylikę św. Piotra w Watykanie i Bazylikę Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach; do stworzenia obrazu niezbędne było blisko 20.000 odpowiednio dobranych roślin: drzew, krzewów, kwiatów oraz tony kamieni, żwiru ikruszywa. Zakwatew robioekwciea w nokioliecac h Bielska-Białej, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do BIELSKA-BIAŁEJ. Wizyta w Studiu Filmów Rysunkowych. Prezentacja procesu produkcji filmu animowanego w miejscu, w którym te filmy naprawdę powstają. Dzięki pobytowi w Studio uczestnicy poznają kolejne etapy tworzenia filmu animowanego i poszerzają swoją wiedzę na temat takich pojęć jak scenariusz filmowy, scenopis, animacja, fazowanie, filmo- wanie, efekty specjalne i dźwiękowe, czy też dowiedzą się na czym polega skład komputerowy. Podczas pobytu w Studio odwiedzający będą obcować z prawdziwymi dekoracjami, rekwi- zytami, projektami postaci i rysunkami anima- cyjnymi. Każda taka wizyta kończy się w kinie „Studio” pokazem filmów. Następnie spacer po Starym Rynku. Kolejny punkt programu to Kolej Linowa Szyndzielnia. Szyndzielnia jest szczytem w Beskidzie Śląskim, wznoszącym się tuż na północ od Klimczoka. Przejazd kolejką linową w obydwie strony. Przy górnej stacji kolei znajduje się wieża widokowa o wysokości 18 m, gwarantująca możliwość podziwiania panoramy miasta oraz okolicznych wzniesień, a w dniach o dobrej widoczności można zobaczyć nawet Tatry. Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd Małą Pętlą Beskidzką. USTROŃ — wyjazd koleją linowąna Czantorię; ze znajdującej się na szczycie platformy widokowej przy dobrych warunkach pogodowych obserwować można panoramę Beskidu Śląskiego, Morawsko-Śląskiego oraz Pogórze Śląskie; zabawa na terenie Górskiego Parku Równica, znajdującego się na szczycie Góry Równica. WISŁ—A w pierwszej kolejności zwiedzanie Rezydencji Prezydenta RP Zamku w Wiśle, w którego skład wchodzą: Zamek Górny wraz z drewnianą kaplicą pw. św. Jadwigi Śląskiej, Zamek Dolny— dziś ogólnodostępny hotel oraz Gajówka — mieszcząca restaurację i sale szkoleniowe. Następnie w programie m.in.: Galeria Sportowe Trofea Adama Małysza — można w niej podziwiać wszystkie trofea jakie zdobył Adam Małysz na zawodach różnej rangi, Aleja Gwiazd Sportu — została utworzona dla upamiętnienia otwarcia skoczni; tworzą ją pamiątkowe tablice wykonane z brązu, wmurowane na głównym deptaku wiślańskim przy Rynku, Skocznia Narciarska im. Adama Małysza w Wiśle — Malince. ISTEBNA — miejscowość kultywująca lokalne tradycje i sztukę folkową, zwiedzanie Chaty Kawuloka — zabytkowej izby regionalnej. KO- NIAKÓW — jedna z najpiękniejszych miejscowości w Beskidach, znana z tradycji koronkarstwa. ŻYWIEC —- zwiedzanie Browaru, jednego z pierwszych i najbardziej znanych w kraju, założonego w 1856 roku; muzeum jest jednym z obiektów Szlaku Zabytków Techniki Woje- wództwa Śląskiego oraz tzw. punktem kotwicznym na Europejskim Szlaku Dziedzictwa Prze- mysłowego. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

DODATKOWO

CENA

Cena wycieczki kalkulowana jest na zapytanie grupy.

Standardowo cena zawiera świadczenia wymienione obok.

CENA ZAWIERA

przejazd autokarem, opłaty drogowe i parkingowe, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW, składkę na TFG i TFP, VAT.

DODATKOWE INFORMACJE

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo, grupy szkolne powinny posiadać aktualne legitymacje, kolejność zwiedzanych może ulec zmianie.