
Koszalin - Wioska Hobbitów - Kołobrzeg - Drawski Park Krajobrazowy
Ilość dni: 3PROGRAM
1 DZIEŃ
Zbiórka uczestników (godzina uzależniona od miejsca wyjazdu). Przejazd do Koszalina, malowniczo położonego między morzem a jeziorami. Teren miasta obfituje w zieleń – parki, skwery oraz las Góry Chełmskiej, stanowiący przyrodniczy obszar rekreacyjno-wypoczynkowy z licznymi alejkami spacerowymi, ścieżką edukacyjną, parkiem linowym i wieżą widokową (31,5 m), z której roztacza się panorama Koszalina i okolic aż po Morze Bałtyckie.
Zwiedzanie Koszalina (m.in.):
- Średniowieczne mury obronnePierwotny system fortyfikacji stanowił pierścień wałów ziemnych z drewnianą palisadą, otoczony fosą i stawami. W późniejszych wiekach zbudowano je z cegły i kamieni. Do dziś zachowały się jedynie fragmenty.
- Pałac Młynarza i młyn z XIX wiekuObecna siedziba Muzeum w Koszalinie.
- Skansen kultury jamneńskiejW zabytkowej zagrodzie rybackiej z 1869 roku prezentowane są eksponaty związane z kulturą jamneńską i pomorską.
- Kościół zamkowy z XIII/XIV wiekuObecnie cerkiew prawosławna.
- Domek KataGotycka kamienica z XV wieku. Stanowisko kata w średniowiecznym Koszalinie funkcjonowało od 1464 roku, a egzekucje przeprowadzano na tzw. Górze Wisielców.
- Zabytkowy Park im. Książąt PomorskichNajstarsza część parku (tzw. Stara Promenada) powstała w 1817 roku u podnóża murów obronnych.
- Amfiteatr im. Ignacego Jana PaderewskiegoMiejsce licznych imprez kulturalnych.
- Gmach RejencjiMonumentalna budowla z przełomu XIX i XX wieku.
- Kaplica św. GertrudyWzniesiona w 1383 roku poza murami miejskimi, w 1999 roku przekazana parafii ewangelicko-augsburskiej.
- Katedra gotycka z XIV wieku p.w. Niepokalanego Poczęcia NMPNajstarszy zabytek Koszalina.
- RatuszReprezentacyjna siedziba władz miejskich.
- Zabudowania browaru koszalińskiegoZałożonego w 1873 roku.
Następnie przejazd do Wioski Hobbitów w Sierakowie, gdzie znajdują się bajkowe budowle, kramy pod strzechą, warsztaty rzemieślnicze oraz wieża widokowa. Mieszkańcy przemieniają się w rycerzy, strażników i inne postacie rodem z powieści Tolkiena. Turyści mogą wziąć udział w grach terenowych, w których – wraz ze spotkanymi na trasie bohaterami – trzeba wykazać się wytrzymałością i odwagą.
Zakwaterowanie w okolicach Kołobrzegu, obiadokolacja, nocleg.
2 DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Kołobrzegu, jednego z najstarszych miast Pomorza Środkowego, położonego u ujścia Parsęty do Bałtyku. To także znany port i uzdrowisko. W programie zwiedzanie najważniejszych atrakcji miasta:
- Port
- Bazylika Najświętszej Maryi Panny
Następnie rejs pirackim statkiem po Bałtyku – niezapomniana przygoda dla uczestników. Kolejnym punktem jest Park Linowy Kołobrzeg, oferujący trzy trasy o zróżnicowanym poziomie trudności (od 10 do 14 przeszkód).
Powrót do obiektu, obiadokolacja, nocleg.
3 DZIEŃ
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Drawskiego Parku Krajobrazowego, położonego we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego. Park utworzono 24 kwietnia 1979 roku w celu ochrony najcenniejszego przyrodniczo, kulturowo, historycznie i krajobrazowo fragmentu Pojezierza Drawskiego.
Najistotniejszym elementem kształtującym krajobraz Parku jest ukształtowanie terenu, będące efektem działalności lodowca (zlodowacenie bałtyckie). Północną część DPK tworzą wały moreny czołowej, poprzecinane licznymi jarami, natomiast południowa charakteryzuje się łagodniejszą konfiguracją i bogactwem jezior. Na walory przyrodnicze Parku składają się:
- Występowanie wielu jezior (w granicach DPK znajduje się ich aż 47)
- Liczne rzeki, potoki, źródliska, mokradła i torfowiska
- Kompleksy leśne w niewielkim stopniu przekształcone przez człowieka
- Rzadko spotykane gatunki roślin i zwierząt
Jezioro Drawsko jest największym akwenem w Parku i drugim co do głębokości w Polsce. Najlepszym sposobem na poznanie Drawskiego Parku Krajobrazowego jest wędrówka piesza czterema wyznaczonymi szlakami:
- Szlak jezior (wzniesień moreny czołowej)
- Szlak leśno-widokowy (solny)
- Szlak leśny (Szwajcarii Połczyńskiej)
- Szlak przyrodniczy
Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.
DODATKOWO
Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki i zwiedzania Ustki oraz Słupska.
CENA
Cena wycieczki kalkulowana jest na zapytanie w zależności od liczebności i potrzeb grupy.Standardowo cena zawiera świadczenia wymienione poniżej.
CENA ZAWIERA
- Przejazd autokarem
- Opłaty drogowe i parkingowe
- 2 noclegi
- 2 śniadania
- 2 obiadokolacje
- Opiekę pilota
- Ubezpieczenie NNW
- Składkę na TFG i TFP
- Podatek VAT
DODATKOWE INFORMACJE
- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników są płatne dodatkowo.
- Grupy szkolne powinny posiadać
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Podobne wycieczki
Zapytanie ofertowe
