Jaworzyna Tour logo
Biuro turystykiJaworzyna Tour
Nawigacja mobilna
Warszawa

Warszawa

Ilość dni: 3

PROGRAM

1 DZIEŃ

Zbiórka uczestników (godzina zależna od miasta wyjazdu). Przejazd do Wilanowa, zwiedzanie z przewodnikiem barokowego pałacu królewskiego wzniesionego w XVII wieku dla króla Jana III Sobies- kiego i Marii Kazimiery; w 1994 roku zespół pałacowy w Wilanowie Królewskim wraz z Mory- sinem został uznany za pomnik historii. W ciągu ponad 300 lat swojego istnienia Pałac w Wilanowie przeżywał okresy upadku i świetności. Gromadzone w Pałacu zbiory artystyczne, dzieła twórców polskich i zagranicznych świadczą o wysokim poziomie narodowego kolekcjonerstwa pomimo wielu strat w okresach wojennych. Następnie przejazd do WARSZAWY, zwiedzanie miasta, m.in.: Stare Miasto - Kolumna Zygmunta stojąca na Placu Zamkowym, Zamek Królewski — jego początki sięgają XIV wieku, kiedy to powstała Wieża Wielka; był rozbudowywany w XVI i XVII wieku; był rezydencją królewską, miejscem obrad sejmu, centrum administracyjnym i kulturalnym kraju, następnie Katedra św. Jana, Rynek Starego Miasta, Barbakan, Mury Starego Miasta, Pomnik Małego Powstańca, Kościół św. Anny, Trakt Królewski — Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza — grób-pomnik na pl. Piłsudskiego, którego ideą jest uczczenie pamięci poległych w walce o niepodległość. Zakwaterowanie w hotelu w Warszawie, obiadokolacja, nocleg. 

2 DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Centrum Nauki Kopernik. Celem placówki jest promowanie nowoczesnej komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Zwiedzanie stałych wystaw — Człowiek i Środowisko, Świat w ruchu, Korzenie Cywilizacji, Strefa światła. Polecamy również wizytę w Planetarium Niebo Kopernika, które dzięki wyposażeniu, jakości pokazów oraz swojej konstrukcji jest jednym z najnowocześniejszych i najoryginalniejszych planetariów w Europie. Odbywają się tu pokazy nieba, projekcje filmowe, wykłady oraz spotkania. Następnie przejazd do Łazienek Królewskich, zespołu pałacowo-parkowego z licznymi zabytkami klasycys- tycznymi, założonego z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Można tu odpocząć, obserwując przyrodę oraz pogłębić znajomość oświeceniowych idei, odwiedzając takie perły europejskiej architektury jak: Pałac na Wyspie — jeden z najcenniejszych polskich zabytków z Królewską Galerią Obrazów, Stara Oranżeria, w której znajdują się Królewska Galeria Rzeżby z gipsowymi kopiami najsłynniejszych rzeźb starożytnego Świata oraz Teatr Królewski, jeden z nielicznych w Europie oryginalnych XVIII- wiecznych teatrów dworskich, Pałac Myślewicki, Biały Domek — pierwsza budowla wzniesiona w Łazienkach Królewskich z inicjatywy Stanisława Augusta, w której mieści się Królewska Galeria Grafiki, Podchorążówka z Salonem Pamiątek Ignacego Jana Paderewskiego. Z kolei w ogrodach Łazienek Królewskich spaceruje się ścieżkami oraz alejkami wśród drzew, krzewów i kwiatów. Goście Łazienek Królewskich mają też kontakt z euro- pejską kulturą, dzięki licznym wydarzeniom. Wśród najbardziej znanych są letnie koncerty pod Pomnikiem Chopina, które odbywają się w każdą niedzielę, od połowy maja do końca września. Recitale te mają w Łazienkach długą tradycję i cieszą się dużą popularnością, zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców Warszawy. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. 

3 DZIEŃ

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Sejmu (zwiedzanie uzależnione od planu posiedzeń Sejmu), wykład dotyczący historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Następnie przejazd do Muzeum Powstania Warszawskiego, otwartego w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania; muzeum mieści się w dawnej elektrowni tram- wajowej. W niepowtarzalny sposób zaprojek- towana ekspozycja muzealna oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych przy- bliżają powstańczą rzeczywistość. Głównymi elementami wystawy są zdjęcia w wielkich formatach, monitory i komputery. Wytyczona trasa przedstawia chronologię wydarzeń i prowadzi przez poszczególne sale tematyczne. Zwiedzający poruszają się w scenerii sprzed siedemdziesięciu lat, chodzą po granitowym bruku wśród gruzów niszczonej Stolicy. Sercem Muzeum jest stalowy monument, przechodzący przez wszystkie kondygnacje budynku. Na jego ścianach wyryte jest kalendarium Powstania, a dobiegające z niego brzmienie bijącego serca symbolizuje życie Warszawy w roku czterdziestym czwartym. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych. 

DODATKOWO

Istnieje możliwość przedłużenia wycieczki o 1 dzień | zwiedzanie ŻELAZOWEJ WOLI, ARKADII, NIEBOROWA (wg programu nasąsiedniej stronie). 

CENA

Cena wycieczki kalkulowana jest na zapytanie grupy.

Standardowo cena zawiera świadczenia wymienione obok.

CENA ZAWIERA

przejazd autokarem, opłaty drogowe iparkingowe, 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW, składkę na TFG i TFP, VAT.

DODATKOWE INFORMACJE

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz usługi lokalnych przewodników płatne dodatkowo, grupy szkolne powinny posiadać aktualne legitymacje, kolejność zwiedzanych może ulec zmianie.

Zapytanie ofertowe

Contact Image
Certyfikat Dobrych Praktyk
Signal Iduna
Polska Izba Turystyki
Autopay
Polski Fundusz Rozwoju
Kontroluj wykorzystywanie swoich danych osobowych

Nasza strona korzysta z plików cookies w celu personalizacji wyglądu i gromadzenia statystyk odwiedzin. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.